Loading...
DzieckoOpinieZabawki

KUBECZKOWA WIEŻA – POMYSŁ NA ZABAWKĘ OD DUMEL DISCOVERY

Wybór odpowiedniej zabawki edukacyjnej dla prawie rocznego malucha, który nie może na niczym skupić dłużej uwagi, to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, jeśli nie kupują jej rodzice. A jednak chrzestnej się udało. I nie jest to kolejny gadżet ze światełkami i wbudowanymi przyciskami!
 

Kubeczki od Dumel Discovery są kolorowe i każdy z nich oznaczony jest cyferką (po kolei). Wg producenta, dzięki zabawce dziecko ma nauczyć się liczyć, może zabrać ją też do piaskownicy. Co najważniejsze ma wpływać ona pozytywnie na koordynację wzrokowo-ruchową i zdolności motoryczne. Nie będę się rozpisywać – poczytajcie sobie tu.

Ale Karolek jeszcze nie skończył roku … Nie ma szans, żeby zaczął nagle liczyć, nie był też jeszcze ze mną ani razu w piaskownicy. Mimo to zabawka jest świetna! 


Kubeczki przyciągają żywymi kolorami.


 
 
Demonstruję Karolkowi jak wkładać jeden kubeczek w drugi. Jeszcze nie opanował tej sztuki (na razie je rozkłada), ale jak widać, jest pozytywnie nastawiony 😀


 
Trenujemy, trenujemy …
 
 
 
Ćwiczymy budowanie wieży. Cóż, też się jeszcze nie udało, ale cwaniactwo mojego synka połączone z baczną obserwacją mamy na pewno przyniesie dobre efekty.
 
 


Mama buduje, a Karolek obserwuje …… i na końcu z przyjemnością burzy wieżę! Udaję wtedy, że jestem troszkę zła, i że go będę gonić, a on szybko ucieka po pokoju ćwicząc sztukę raczkowania.


 
Kubeczki służą nam też do wkładania i wyjmowania klocków, ewentualnie przesypywania czego się da. 
 
Producent więc nie oszukuje w opisie. Zapomniał tylko dodać, że do zabawy z dzieckiem potrzebna jest druga osoba, najlepiej rodzic. Tak, bawcie się z dziećmi nawet najprostszymi rzeczami! Wzmocnicie więzi, a przy okazji nauczycie czegoś małe szkraby.
 
Ogólnie sama nie kupuję Karolkowi szczególnie zabawek, najlepiej radzi sobie z przedmiotami domowego użytku, ale są takie, do których naprawdę się przekonuję, i Kubeczkowa Wieża do nich należy. Do tego niedużo kosztuje (w sklepach internetowych około 22 PLN) – dobry pomysł na prezent. Myślę, że Karolek też jest zadowolony.
 
P.S. Nie rezygnuję z inicjatyw twórczych i buduję Karolkowi wieże z czego się da, na przykład z kolorowych pudełek.
 
 
 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *