Loading...
DzieckoPorady

ROCZEK – ORGANIZACJA, PRZEBIEG, POMYSŁY

Zorganizowaliśmy małą imprezę. Po pierwsze, ze względu na ograniczenia związane z mieszkaniem w bloku, po drugie – ze względu na to, że Karolek i tak nie zapamięta tego wydarzenia, poza tym duża ilość gości mogłaby go przytłoczyć.Obecni byli przede wszystkim dziadkowie i chrzestni.
Zrezygnowaliśmy z przesadnej dekoracji. Zawiesiliśmy tylko białe i niebieskie balony. Ogrom ozdób spowodowałby, że Karolek czułby się nieswojo.
Zaplanowałam uroczystość na 17.00 – po popołudniowej drzemce Karolka i przed jego nocnym snem.
Nie zamówiłam tortu z cukierni. W lokalnej brakuje indywidualnego podejścia. Tort wykonała uzdolniona znajoma, przybrał kształt boiska z piłką nożna (nic w tym dziwnego, no przecież Karolek zostanie słynnym piłkarzem :P).
Menu. Danie główne składało się z podudzi kurczaka w sosie śliwkowym, pieczonych żeberek, zapiekanych ziemniaków oraz surówek (z buraczków z papryką domowej roboty oraz na bazie selera naciowego, jabłka i pietruszki). Przystawki podałam standardowe, poza jedną – schabem gotowanym w winie (polecam skorzystanie z tego przepisu, Kwestia Smaku to mój ulubiony blog kulinarny).
Ubraliśmy się z mężem na zielono. Tak samo wyglądał Karolek. Zieleń kojarzy się z harmonią i radością.
 

PRZEBIEG
Karolek, mimo niedużej ilości gości i braku jakiejś szczególnej dekoracji, i tak był nerwowy. Największy uśmiech na jego twarzy pojawił się momencie odśpiewania mu słynnego “sto lat”. Z przedmiotów mających symbolizować jego przyszły zawód wybrał kolejno: różaniec, kieliszek, nóż (pijący ksiądz kucharz? :P). Zabawki, które Karolek otrzymał, najbardziej cieszyły nie jego, lecz dwójkę dzieci, która również była obecna (3 i 5 lat). 
 

POMYSŁY NA ORGANIZACJĘ ROCZKU (których nie wykorzystałam ze względu na ograniczenia czasowe i finansowe)
  1. Przygotowanie zaproszeń na imprezę.
  2. Pokaz zdjęć jubilata w formie ciekawej prezentacji z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym.
  3. Quiz z pytaniami dotyczącymi jubilata (niech goście wykażą się, co wiedzą o Waszym dziecku :P, np., kiedy wyszedł mu pierwszy ząbek).
  4. Upominki dla gości (np. kubek ze zdjęciem jubilata).
  5. Motyw przewodni (dekoracja stołu i pomieszczenia powiązana np. z ulubionym zwierzątkiem jubilata).
PODSUMOWANIE
  1. Organizacja roczku w domu wymaga czasu. Warto poprosić bliskich o pomoc. W trakcie uroczystości trzeba wszystkiego dopilnować. Ale i tak nie zrobilibyśmy takiej imprezy w restauracji ze względu na komfort Karolka (małe dziecko we własnym domu czuje się najlepiej).
  2. Jeśli przewidujecie obecność małych dzieci, przygotujcie im coś do zabawy. 
  3. Zatroszczcie się przede wszystkim o komfort dziecka, ale pamiętajcie jednocześnie, że ono nie zapamięta, w jaki sposób obchodziło roczek. Nie bierzcie więc sobie na głowę zbyt wiele. Skorzystanie z wyżej zamieszczonych pomysłów jest uzasadnione tylko w przypadku, gdy macie pewność, że wyrobicie się w czasie. 
  4. Zmieściliśmy się w kategorii cenowej 300-400 zł (w restauracji impreza na 11 osób byłaby droższa).


Fot. Magdalena Pietrasiak

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *