Loading...
DzieckoOpinie

ZOO SAFARI BORYSEW PRZYJAZNE DLA DZIECKA? JEST OK.

 Zoo Safari Borysew stara się być przyjazne dla małych dzieci. I te starania bardzo doceniłam w ostatnią niedzielę. Karol nie interesował się w ogóle zwierzętami, więc skorzystaliśmy z innych atrakcji tego miejsca.

 

1) Byliśmy w Figlarni. Trochę jej jeszcze brakuje do miana świetnej sali zabaw, ale ważne, że jest. Co prawda wielkie dmuchane zamki nie nadają się do zabawy dla półtorarocznego dziecka, ale są tam także domki, pojazdy, zjeżdżalnie, piłeczki. Moje zastrzeżenia, co do tego miejsca dotyczą braku zabezpieczenia kabli i wystających kołków przed dziećmi. W tym przypadku istotna jest uwaga rodzica.

 

 

2) Zatrzymaliśmy się na chwilę w sali edukacyjnej. Malowaliśmy tam m.in.  kredkami, podziwialiśmy żółwia. Starsze dzieci mogą skorzystać z usług malowania twarzy na podobieństwo ulubionego zwierzaka. To miejsce nadaje się też do odpoczynku w miłej atmosferze na kolorowych poduszkach.

 

 

3) Kolorowa kolejka jeżdżąca po Zoo przyciągała na długo wzrok Karola. Sami nią nie jechaliśmy. Nie byłaby od środka tak bardzo interesująca jak od zewnątrz.

 

 

4) Bardzo przydatnym miejscem jest Domek matki i dziecka, gdzie można przewinąć malucha, nakarmić piersią na wygodnym fotelu, czy też podać ciepły posiłek prosto ze znajdującego się tam podgrzewacza!

 

 

Zoo Safari zapewnia także rozrywkę starszym dzieciom.

 

1) Oprócz podziwiania zwierzaków można tam na chwilę obecną wziąć udział w konkursie polegającym na odszukaniu tabliczek z pytaniami i udzieleniu odpowiedzi na nie. Wymaga to pomocy opiekunów, co stanowi dobrą okazję do wspólnej zabawy.

 

2) Same zwierzęta nie byłyby atrakcyjne, gdyby nie to, że można o wyznaczonych porach dnia zobaczyć ich karmienie. Podchodzą wtedy bliżej klatek. Gdyby dziecko samodzielnie chciało obdarować pokarmem czworonoga, zrobi to w Mini Zoo.

 

 

3) Przed wejściem do Zoo stoją pojazdy uruchamiane po wrzuceniu pieniędzy – dla rodziców okazja do wydania pieniędzy, dla dzieci frajda.

 

Moim zdaniem w Zoo Safari nie ma wiele atrakcyjnych zwierząt przyciągających na dłuższą chwilę uwagę. Dobrze zatem, że są inne miejsca, które urozmaicają pobyt. Przy samych klatkach ząbkujący i marudzący synek by się zanudził. Jeśli nie byliście jeszcze w Zoo, i macie wątpliwości, czy Wasze dziecko polubi zwierzaki, zabierzcie go do Borysewa. W razie czego zajmie się czym innym.

Więcej o Zoo Safari Borysew poczytacie sobie tu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *