Loading...
DzieckoPorady

KOLOROWO, ZABAWOWO! MALUJEMY JAK UMIEMY! – CZYLI PALCAMI.

Z nadmiaru emocji nie mógł później zasnąć. Dzięki temu wiem, że zabawa była udana. Kolorowo, radośnie, i przede wszystkim razem – tak spędziliśmy przedpołudnie 11. listopada. Odłożyłam w czasie naukę patriotyzmu. Zresztą wydarzenia historycznie to nie jest moja mocna strona. W tym temacie ciężko będzie mi przekazać młodemu pokoleniu cokolwiek. Tym razem zdecydowałam się na malowanie palcami.

 

Nie będę się tu wymądrzać podręcznikowym słownictwem jak bardzo kreatywność jest ważna w życiu. Poczytajcie sobie o tym w odpowiedniej literaturze. Ale wyobraźcie sobie np., że jesteście głodni, macie ochotę na coś pysznego, w lodówce prawie pusto. Jak zrobić coś dobrego z prawie niczego? A kwestia pracy … Nieważne, czy pracujesz w korporacji, czy prowadzisz własną działalność, nawet na produkcji wymaga się czasami niecodziennych pomysłów, żeby usprawnić wykonywanie obowiązków. Nie wspomnę jak matki potrafią uruchomić wyobraźnię, gdy mają tylko kilka minut, żeby zrobić parę rzeczy jednocześnie. Kreatywność jest potrzebna codziennie. Bez niej jest ciężko. Piszę bloga m.in. po to, żeby się jej nauczyć. Żeby później łatwiej było mi uczyć Karolka.

 

A tak poza psychologią, to przecież dzieci lubią być brudne.

 

 

I lubią mieć w dłoniach różne rzeczy, które się kleją, przyczepiają.

 

 

I lubią spędzać czas z rodzicami.

 

 

Niekoniecznie lubią dawać buziaki, ale dotykać jak najbardziej.

 

 

I chociaż trzeba po nich bardzo bardzo dużo sprzątać, to wspomnisz kiedyś z czułością tą słodką umazaną twarz.

 

 

Zatęsknisz do wspólnie spędzonych chwil. Zostaną Ciepłe wspomnienia. I u Ciebie, i u dziecka.

 

Po farbach zostały ładne puste pudełka. Ale przydadzą się. Teraz muszę uruchomić swoją kreatywność, żeby wymyślić jakąś kolejną zabawę z nimi związaną ;). Może macie jakieś pomysły?

 

Jest jeszcze jeden ważny wniosek. Kiedy razem malujemy kredkami, ciągle słyszę (“aua, aua” – mam wtedy rysować pojazdy czterokołowe). Tym razem ani razu Karolek tego nie powiedział. Nabrał większej pewności siebie i sam zajmował się malowaniem. Bardziej wyzwolił swoje emocje. Jeśli jeszcze nie próbowaliście się w ten sposób bawić ze swoimi dziećmi, spróbujcie! Widzę same korzyści.

 

Farby kupiłam tu, a zdjęcia zrobiła Magda. Magda jest moją siostrą i jest bardziej kreatywna artystycznie niż ja. Informacje o niej znajdziecie tu .
2 comments
  1. Johnd959

    I am no longer sure the place you’re getting your info, but great topic. I needs to spend a while studying much more or understanding more. Thanks for wonderful info I was on the lookout for this info for my mission. feakkdceagfb

  2. Smithe749

    Very efficiently written information. It will be beneficial to everyone who employess it, including myself. Keep up the good work for sure i will check out more posts. ebekckagbdakgeee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *