Loading...
DzieckoPorady

10 POMYSŁÓW NA TANIĄ, KREATYWNĄ ZABAWĘ Z DZIECKIEM – NA PODSTAWIE PRAC Z PRZEDSZKOLA

Może Twoje dziecko nie chodzi jeszcze do przedszkola. A może do niego uczęszcza, ale Ty mimo to chcesz jeszcze sama przez wspólne spędzanie czasu wpływać pozytywnie na jego zdolności plastyczne, czy manualne. Poniższe przykłady zabaw Ci w tym pomogą. Ich cechą jest niski koszt. Nie musisz kupować pięknych książeczek z rysunkami do malowania lub łączenia w kropki.
Znajdziesz ich mnóstwo w Internecie. Możesz wspólnie z dzieckiem wybrać te, które najbardziej mu się spodobają.

 

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Ptyś w Łasku, z którym Karol niedługo kończy swoją ponad półroczną przygodę, na pewno miał jedną zaletę – przez wykonywanie wielu prac plastycznych pomagał rozwijać kreatywność. Możliwe, że wśród prac z tej placówki znajdziesz choć jedną inspirację do wspólnej zabawy.


1. Wytnij z papieru kolorowego motyla oraz kółeczka. Pozwól je dowolnie nakleić dziecku na owadzie.

 

2. Wytnij z papieru kolorowego geometryczne kształty. Zachęć dziecko do naklejenia ich na czystej kartce tak, aby utworzyły obrazek.
 

 

3. Wydrukuj rysunek z kropek. Poproś dziecko, by połączyło je w linie.

 

4. Naszkicuj na kartce cyfrę. Zachęć dziecko, by wykleiło ją plasteliną wzdłuż linii. Powtarzaj przy tej czynności często nazwę cyfry.

 

 

5. Wydrukuj obrazek kojarzący się ze strażą pożarną, pogotowiem ratunkowym lub policją. Napisz u góry numer telefonu do jednej z tych jednostek. Podczas malowania wspólnie z dzieckiem kolorowanki, tłumacz, jak istotne jest zapamiętanie, gdzie w razie potrzeby należy zadzwonić.

 

 

6. Potnij dowolny obrazek znaleziony w gazecie, Internecie na cztery części. Wytłumacz dziecku, że ma przed sobą puzzle, które należy złożyć w jedną całość. W miarę rozwoju umiejętności Twojego szkraba możesz tworzyć coraz większą ilość puzzli. Po ich ułożeniu opowiedzcie sobie wzajemnie, co widzicie na rysunku.

 

 

7. Wytnij z gazetki promocyjnej sklepu zdjęcia artykułów spożywczych. Narysuj na kartce koło. Wytłumacz dziecku, że to talerz, na którym może zgromadzić te rzeczy, które akurat ma ochotę zjeść.

 

 

8. Narysuj na kartce lub wydrukuj zarys rzeczy, o której chciałabyś porozmawiać z dzieckiem. Z papieru kolorowego wytnij/ wydrzyj małe części. Zachęć swoją pociechę, by wyklejając nimi kartkę, stworzyło kolorowy obrazek.

 

 

9. Zrób to samo, co w podpunkcie wyżej, tylko zamiast skrawków papieru kolorowego przygotuj małe części bibuły.

 

 

10. Nie będę tu oryginalna. Ale może nie przyszłoby Ci to akurat do głowy. Tym razem wykorzystaj resztki znajdującej się w domu waty! Uruchom wyobraźnię, i dostarczaj dziecku do wyklejania przedmiotów, które znajdziesz pod ręką.

 

 

Mi osobiście najbardziej podoba się wyklejanie talerza z gazet. Narysowanie koła i posłużenie się gazetką promocyjną, którą chyba prawie każdy z nas ma w domu, wymaga zdecydowanie najmniej zaangażowania. A przy naszych pociechach fajnie jest mieć patenty szybkie i proste.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *